piszę o technologiach budowlanych, ciekawym wzornictwie, nowoczesnym wyglądzie mieszkań…

OCIEPLENIE DOMU

Ocieplenie domu jest bardzo ważne, ponieważ dobre zaizolowanie budynku to sprawa priorytetowa. Mamy do wyboru styropian lub też wełnę mineralną

            Styropian i wełna mineralna mają bardzo zbliżone właściwości izolacyjne, jak i wytrzymałościowe, dlatego też przy wyborze warto dodatkowo kierować się właściwościami technicznymi obu materiałów.
Polscy inwestorzy najczęściej wybierają styropian, głównie z racji tego, że ma stosunkowo niską cenę. Do tego jest wytrzymały i lekki, co znacznie ułatwia jego przewożenie oraz przetrzymywanie na placu budowy. Styropian nie poddaje się pleśniom, gniciu i nie jest podatny na działanie mikroorganizmów. W związku z tym jest również bezpieczny dla środowiska oraz zdrowia. Wewnątrz styropianu nigdy nie gromadzi się wilgoć.
Styropian jest na tyle dobrym materiałem izolacyjnym, że możemy mieć pewność, iż ciepło nie będzie przenikać przez ściany i co istotne koszty ogrzewania domu będą wówczas niższe. Doskonale sprawdza się w fundamentach, na podjazdach, czy też w garażach.
Wybierając styropian należy kierować się wiodącymi markami. Mamy wówczas pewność, […]

Comments are closed.