piszę o technologiach budowlanych, ciekawym wzornictwie, nowoczesnym wyglądzie mieszkań…

ZALETY DACHÓWKI CERAMICZNEJ

Kiedy nadchodzi czas na wybór pokrycia dachowego mamy do wyboru bardziej popularną i zarazem tańszą blachodachówkę oraz droższą dachówkę ceramiczną. Co wpływa zatem na wybór dachówki ceramicznej?

            Jest to wymagające pokrycie dachowe. Jego waga wymaga bowiem, aby konstrukcja dachu była stabilna i mocna. Drewniany ruszt musi być wykonany starannie a łaty i kontrłaty rozmieszczone z precyzją. O rozłożeniu elementów rusztu decyduje rodzaj oraz wielkość dachówek. Jeśli dom będzie miał użytkowe poddasze to najważniejsze jest prawidłowe rozmieszczenie kontrłat co wiąże się w późniejszym czasie z dobrą wentylacją. Jeśli natomiast budujemy dom bez użytkowego poddasza wystarczy ułożenie dachówek na samych łatach przybitych do deskowania na krokwiach lub też bezpośrednio do samych krokwi.
Dachówki tego typu wyróżnia niewielki rozmiar, dlatego też można je układać nawet na bardzo skomplikowanych powierzchniach dachowych. W związku z tym łatwo je również wymienić lub naprawić bez konieczności rozbierania większej części dachu.
Pokrycie tego typu nakłada się za pomocą gwoździ, drutu […]

Comments are closed.