21 sierpnia 2012Daily Archives
Źródła światła w domu i zasady ich rozmieszczania. Diody LED, świetlówki i inne…
W domu jednorodzinnym można stosować rozmaite źródła światła – od wycofywanych już żarówek standardowych, przez świetlówki różnych typów i wielkości, do modnych ostatnio lamp ledowych. Zobacz, czym się kierować przy wyborze oświetlenia do poszczególnych pomieszczeń w domu.
[możesz dowiedzieć się więcej]
[możesz dowiedzieć się więcej]
Posadzki żywiczne w salonie. Zobacz, jak profesjonaknie wykonać podłogę z żywicy
Posadzki żywiczne do niedawna nazywano wyłącznie przemysłowymi. Podłoga z żywicy, teraz coraz częściej wykonywana jest w domach jednorodzinnych, i to nie tylko w garażu czy kotłowni, ale także w salonie. Poznaj, kolejne etapy przygotowania podłoża pod taką posadzkę.
[możesz dowiedzieć się więcej]
[możesz dowiedzieć się więcej]
Ochrona przeciwporażeniowa w instalacji elektrycznej
Podstawą ochrony przeciwporażeniowej jest izolowanie części znajdujących się pod napięciem oraz ochrona w przypadku uszkodzenia izolacji. W instalacjach elektrycznych w domach jednorodzinnych należy stosować układy z odrębnym przewodem ochronnym PE i neutralnym N. Przepisy wymagają też stosowania połączeń wyrównawczych. Ważną funkcję w systemie ochrony od porażeń spełniają uziomy.
[możesz [możesz dowiedzieć się więcej]
Ważne elementy instalacji elektrycznej: rodzielnica, puszki i obwody elektryczne
Jesteś na etapie planowania instalacji elektrycznej w domu? Oto, co powinieneś wiedzieć o jej ważnych elementach, takich jak rozdzielnica elektryczna, obwody odbiorcze czy puszki elektryczne.
[możesz dowiedzieć się więcej]
[możesz dowiedzieć się więcej]
Alternatywne źródła energii elektrycznej – turbina wiatrowa i panele fotowoltaiczne
Jeśli planujesz w swoim domu wykorzystanie alternatywnych źródeł energii elektrycznej i częściowe uniezależnienie się od dostaw z sieci, rozwiązaniem dla Ciebie może być zainstalowanie przydomowej elektrowni wiatrowej albo paneli fotowoltaicznych.
[możesz dowiedzieć się więcej]
Kompletny system ociepleń ścian zewnętrznych ECOROCK FF
Każdy z nas chce mieszkać komfortowo, zdrowo i bezpiecznie, w domach o atrakcyjnym wyglądzie i możliwie najniższych kosztach ogrzewania. Co to oznacza? Wewnątrz budynków nie chcemy odczuwać negatywnego wpływu środowiska zewnętrznego – niskich temperatur i ich wahań, wiatru, nasłonecznienia, hałasu. Jednocześnie pragniemy mieszkać w budynkach o zdrowym mikroklimacie wnętrz, a także podwyższo [możesz dowiedzieć się więcej]