piszę o technologiach budowlanych, ciekawym wzornictwie, nowoczesnym wyglądzie mieszkań…

TYNKI WEWNĘTRZNE

Tynki wewnętrzne to jeden z ostatnich etapów wykończenia wnętrza do stanu developerskiego. Tynki mogą być ręczne, nakładane kielnią lub też pacą, jak również maszynowe, gdzie tynki nakłada się agregatem
Tynki wewnętrzne składają się ze spoiwa w postaci cementu, wapna, lub też gipsu oraz piasku i wody. Czasem pojawiają się dodatki, które poprawiają plastyczność oraz przyczepność. Tynki mogą być jedno lub kilkuwarstwowe. Przykładowo tynki trójwarstwowe uzyskać można przez naniesienie po kolei obrzutki, narzutu oraz gładzi, natomiast dwuwarstwowe przez naniesienie obrzutki i narzutu. W przypadku tynków jednowarstwowych narzut stosuje się na surową ścianę bezpośrednio.
Wybierając rodzaj tynku należy kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze jaki jest rodzaj podłoża, na którym tynk zostanie położony, po drugie grubość warstwy jaką można ułożyć z danego tynku. Nie z każdego rodzaju tynku da się położyć grubszą warstwę i analogicznie, cieńszą. Dla inwestora jest jeszcze bardzo istotny sam koszt tynków a ceny są bardzo zróżnicowane.
Tynkowanie można rozpocząć gdy […]

Comments are closed.