piszę o technologiach budowlanych, ciekawym wzornictwie, nowoczesnym wyglądzie mieszkań…

Społeczna misja designu: z Zamku Ujazdowskiego na Zamek Cieszyński

“Dizajn w przestrzeni publicznej. Partycypacja” oraz “Saved by Droog” to dwa jesienne wydarzenia, na które chcemy Was zaprosić. Pierwsze z nich odbędzie się na Zamku Cieszyn, a jego inauguracja nastąpi 4 listopada 2011. Drugie właśnie wczoraj rozpoczęło się w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim.
Dizajn w przestrzeni publicznej. Partycypacja
Wystawa, która potrwa do 4 grudnia 2011 roku na cieszyńskim zamku, obejmie rozwiązania w designie, które ułatwiają funkcjonowanie w publicznych przestrzeniach, podnoszą ich estetykę oraz wykorzystują niecodzienne pomysły, by nadać przestrzeni nowe znaczenia. Jak piszą organizatorzy:
Podczas konferencji oraz towarzyszącej jej wystawie organizatorzy przedstawią przykłady dobrych praktyk ? projektów wspólnie zmienianej przestrzeni publicznej. Opisy projektów, które poprawiają komfort życia mieszkańców miast i miasteczek, będą poparte konkretnymi przykładami.
BACSAC, czyli doniczka do miejskiego uprawiania ogródka warzywnego, to odpowiedź na realną potrzebę zdrowszego odżywiania się oraz pomysł na spędzanie wolnego czasu, np. z sąsiadami. Projekt Vincenta Wittenberga pokazuje natomiast, jak niewielkimi środkami, tj. za pomocą […]

Comments are closed.